Jak cestovat po Praze?

Jak cestovat po Praze?


Cestování po cizí zemi může být stresující. Zvláště, pokud nevíte, jak v ní funguje veřejná doprava. Ale k tomu, abyste byli zmatení nemusíte ani do cizí země. Stačí navštívit našeho hlavní město. Je tu totiž tolik možností, jak se můžete dopravovat. Autobusy, tramvaje, vlaky, metro ale dokonce i lodní doprava nebo lanovka.

Naštěstí, Praha obsahuje integrovaný systém dopravy, který je velmi jednoduchý. Nicméně i tak je dobré si přiblížit možnosti, jak zde můžete cestovat.

metro

Jízdenky

Doprava po Praze je cenově velmi dostupná. Pokud zde zůstáváte více dní, určitě je nejvýhodnější využít vícedenní jízdenky. Ale pokud zde budete zůstávat ještě delší dobu, je dobré pořídit si takzvanou „lítačku“, kterou lze dobít kreditem. Jízdenky zakoupíte přes internet, prostřednictvím SMS nebo pomocí automatů, které jsou na zastávkách dopravy. Zakoupit je můžete ale také v trafikách.

Jaké dopravní prostředky můžete využít?

Metro

Metro je nejspíš nejrychlejší způsob dopravy. Každý den ho využívá více než milion lidí. Pražské metro je navíc velmi snadné. Má tři linky, A, B a C. V každém vestibulu najdete automat na jízdenky a mapu, která vám napoví, kterým metrem se vydat.

Tramvaje

Tramvajová síť v Praze je velmi rozšířená. Výhodou je, že pokud se tramvají pohybujete v historické části, uvidíte toho spoustu i z okýnek. Od poloviny dubna do poloviny listopadu se můžete svést i historickou tramvají.

tramvaj

Autobusy

Běžní turisté autobusy příliš nevyužívají, ale pokud se potřebujete dostat do okrajových částí Prahy, jsou autobusy společně s vlaky ten nejlepší způsob. Konečná stanice autobusu obvykle končí u stanice metra nebo tramvaje, takže je zde snadný přestup.

Auto

Pro někoho je pohyb po Praze autem tou nejpříjemnější a nejpohodlnější záležitostí. Pokud nemáte v Praze k dispozici vlastní auto, doporučujeme využít levnou autopůjčovnu Praha.