Moderní menstruace

Menstruace je něco, s čím se toho moc udělat nedá. Má ji každá zdravá žena a za číná zpravidla po 12. roce věku. Nicméně se lze setkat i s čím dál častějšími případy, kdy menstruaci dostanou už dívky okolo desátého roku. Je to hodně brzo a tak je třeba se s tím poprat co nejlépe. Matky by měly s dětmi mluvit o všech aspektech života, a to i o menstruaci. Jedině díky otevřenosti a mluvení o tématech jako je intimita a menstruace jsou potom děti lépe připravené do života. Pokud se s malými dětmi o těchto věcech nemluví, mohou mít problém se sexualitou i menstruací. Je potřeba jim vysvětlovat že se není proč stydět a že je to normální.

bolest břicha

Máte doma malou slečnu?
Protože věk kdy dívky začínají menstruovat je nižší a nižší, je třeba je na menstruaci připravovat už od školky. Nenápadnou a nenásilnou formou lze s dětmi mluvit o všem. Díky tomu nebudou dívky vyděšené z první menstruace. Přece jen je to něco, co dokáže malé dítě vystresovat, když neví o co jde.

žena v prádle

Jaké menstruační pomůcky dát mladým dívkám k dispozici? To je otázka, kterou řeší nejedni rodiče. Matky samozřejmě doporučují vložky a některé dokonce i tampony, což je problém, protože tampon není vhodný pro anatomii mladých slečen. I nejmenší velikost může způsobovat problémy při zavádění a vzhledem k tomu že jsou vyráběny z umělých vláken, která jsou navíc bělená chlorem, jde o pomůcku, která může způsobovat zdravotní problémy. Proto je daleko lepší dát mladým slečnám k dispozici menstruační kalhotky z nanovláken Myfemini. Používají se velice snadno, jsou diskrétní a pohodlné. Hodí se od první menstruace a to pro slabou i pro dny, kdy je menstruace silnější. Jsou pratelné, takže vydrží několik let. Díky tomu ušetříte a své dceři dáte k dispozici moderní menstruační pomůcku, která je zcela zdravotně nezávadná a která se jí bude dobře používat.