Potřebujeme výpomoc s montáží psacího stolu

Potřebujeme výpomoc s montáží psacího stolu


Když se půjdete podívat na nějaký hrad nebo zámek s vnitřním vybavením, a nahlédnete do prostor bývalé pracovny, pravděpodobně tam vaši pozornost zaujme robustní psací stůl. S mnoha zásuvkami a nástavbou, o rozměrech vskutku úctyhodných. V té době se psací stoly zhotovovaly jako jeden kus a místní truhlář je vyráběl na zakázku, v podstatě na míru. Býval součástí dalšího vybavení interiéru a přesně svou koncepcí k ostatnímu nábytku dokonale zapadal.

psací stůl

V současné době se však psací stoly vyrábí úplně jinak. Jistě, že by vám je truhlář dokázal zhotovit i tímto způsobem, jako imitaci starožitnosti, ale to byste se nedoplatili. Běžně využívaný nábytek tohoto typu se na trh dodává jako stavebnice. A v tom je právě onen pověstný „zakopaný pes“.

stůl v pokoji

Sestavení psacího stolu je někdy nad naše síly

Některým z vás může připadat, že zrovna psací stůl je tak jednoduché smontovat, že nemá význam se o tom ani bavit, ale ve skutečnosti vás tu může potkat tolik zádrhelů, že bude výsledek vaší snahy důkladné fiasko. Proč si raději na tuto práci sjednat profesionální montáž nábytku v Praze http://www.odnesto.cz/montaze-a-demontaze/ od stěhovací firmy, která si poradí nejen s psacím stolem, ale i s většími nábytkovými sestavami?

Vrut proleze skrz – práce s vruty do dřeva vyžaduje zručnost, může se vám tu snadno stát, že vrut proleze skrz desku, a bude to vidět, tím pádem nábytek nevratně poškodíte.

Desky upadnou na zem – někdy stačí jen málo, a při nešikovné manipulaci vám deska upadne na zem a odštípne se její roh. Takový defekt pak opět bude viditelný a nespraví to ani lepení epoxidovým lepidlem.

Nesrozumitelný návod – ne každý návod k montáži je natolik srozumitelný, že tu nemůžete udělat chybu. Třeba u pojezdu zásuvek, které přišroubujete obráceně nebo o kus dál, než je třeba, a neustálé povolování a dotahování vrutů je může v daném místě uvolnit a nepůjdou již dobře dotáhnout.