Boj proti vráskám

Boj proti vráskám


Stárnutím se opotřebovává celé naše tělo. Na našem vzhledu se zvyšující se věk podepisuje jako první, a následně můžeme pozorovat změny i uvnitř těla. Mezi ty nejznámější patří problémy s klouby. Omezená hybnost je způsobena nejen nadváhou, ale také nedostatkem kolagenu v těle. Ten je zodpovědný nejen za náš vzhled, ale především za kvalitu kloubů, ve kterých je obsažený. Bez kolagenu o sebe začne kloubní hlavice v jamce třít a výsledkem je velká bolest při každém pohybu. Tento jev je známý jako artróza a ročně si vyžádá tisíce výměn kloubů. Nejčastěji se mění kolena a kyčle, které jsou zatěžovány nejvíce. Abyste se tomu vyhnuli, je nutné mít optimální váhu a hlavně doplňovat kolagen, protože ze stravy jej přijmeme jen minimální množství.

žena úsměv

Kolagen získáváme ze stravy, ale protože je obsažený především v hovězích kostech a chrupavkách a výrobcích ze zvířat, mnoho lidí ho nepřijme dostatek a v těle jim kolagen chybí. Je to samozřejmě vidět i na vzhledu, protože se začínají objevovat hluboké vrásky na krku, obličeji, dekoltu a rukách. Se stárnutím se pojí i pigmentové skvrny, které vznikají na stejných místech jako vrásky. Jednou z věcí která vám pomůže minimalizovat jejich vznik je používání krémů s vysokým UV faktorem, a také důsledná hydratace organismu. Kolagen se totiž váže na vodu, a i kdybyste užívali kolagen v prášku a málo pili, bude vám kolagen k ničemu.

kolagen prášek

Jak vybrat kolagen
Jistě vám neuniklo že mnoho známých tváří v posledních letech kolagen propaguje, a mnoho z nich má dokonce vlastní značku. Při výběru se raději zaměřte na výrobce, kteří mohou svoje výsledky podpořit klinickými testy. Těch je ale málo a nejspíš je u známých osobností příliš neuvidíte. Ideální je užívat kolagen z ryb, který je snadno vstřebatelný a který má opravdu dobré výsledky – jedním z nich je například Orca.