Je stále hrozbou?

Je stále hrozbou?


Nachlazení, angína, chřipka a nebo zánět průdušek jsou obyčejné nemoci, které můžeme chytit na podzim a v zimě. Spousta z nich se dá vyléčit tím, že budeme dodržovat klidový režim a budeme pít dostatek vody, teplého čaje s medem a užívat paralen. Spousta lehčích nemocí nevyžaduje ani návštěvu lékaře, tedy pokud člověk zrovna nepotřebuje neschopenku. Ani s nachlazením byste neměli chodit do práce, protože nemoc od vás může kdokoliv chytit.

antigenní testy

Během covidu jsme museli být zavření doma, protože nikdo pořádně nevěděl co nás čeká. Covid je nová nemoc, která se k nám dostala z Číny. Zemřelo na ni zbytečně mnoho lidí a to i u nás. Covid je totiž nebezpečný pro lidi s chronickými nemocemi, oslabenou imunitou a pro lidi ve vyšším věku. Může mít různé symptomy a může být podobný chřipce, ale i obyčejnému nachlazení. Proto je potřeba hned zpočátku vědět zda máte covid a nebo jinou nemoc. Ideální je mít doma antigenní testy, které si budete při příznacích nemoci dělat. Proč?

testování covidu

Jistě máte v živé paměti jak jsme si museli tyto testy dělat povinně před příchodem do práce, nebo v podstatě při odchodu z domova. Testy byly hned vyprodané a nebylo možné je kdekoliv sehnat. Jakmile došlo k ústupu pandemie, už nebylo nutné si je dělat. Ministerstvo zdravotnictví ale stále doporučuje je doma mít k dispozici, a to právě pro případ že budete nemocní, abyste věděli zda je to covid či nikoliv. I dnes po skončení pandemie může být tato nemoc smrtelná třeba pro někoho z vaší rodiny. Proto je dobré při příznacích nemoci si test udělat. Testy jsou velice citlivé nejen na původní varianty covidu, ale i na nové mutace. Proto si můžete být jisti, že výsledek je správný a můžete se na něj spolehnout. Testy jsou kvalitní a stačí si odebrat vzorek z přední strany nosu nebo ze slin, takže odběr vzorku je zcela bezbolestný.