Je to zdravé a příjemné

Je to zdravé a příjemné


Parní lázně jsou vlastně předchůdce sauny jak ji známe v současnosti. Už tenkrát lidé věděli o benefitech saunování na zdraví, a proto se ho hojně účastnili. Horká nebo hodně teplá pára pomáhá řešit potíže s dýchacími cestami, a kromě jiného pomáhá s odbouráváním škodlivin pryč z těla. Není divu že se po použití sauny většinou lidé cítí jako znovuzrození. Zároveň je sauna ideální k budování imunity. Právě imunita je hlavním důvodem, proč se v poslední době o saunování tolik mluví a proč ho praktikuje stále více lidí. Účinky saunování na zdraví byl totiž už dávno mnohokrát vědecky potvrzeny.

sauna ručníky

Pokud chodíte třeba do aquaparku, ve většině z nich najdete všechno – nejen několik bazénů, ale i vodní atrakce a také právě saunu. Pro maximální výsledek je ideální jít ze sauny rovnou do studeného bazénu, protože si tím budujete právě imunitu. Bohužel lidé se často neumí chovat ani v sauně ani v bazénu a to mnoho lidí odrazuje od návštěv, protože nechtějí sledovat jak někteří třeba chodí do sauny bez plavek.

Nespokojenost s chováním některých jedinců vede u mnoha lidí až k tomu, že si pořizují svoje vlastní bazény, ale poslední roky dokonce i sauny. Koupit si saunu dnes není nic finančně náročného, protože například sauna Hanscraft TAMPERE HS1 může být vaše už za méně než 40 tisíc. Právě tento druh sauny je ideální, protože si ji sestavíte doma sami podle přiloženého návodu. Určitě to zvládnete, protože sauna je koncipovaná jako stavebnice, a jednotlivé kusy k sobě perfektně pasují.

žena v sauně

Zažívejte benefity saunování na vlastní kůži kdykoliv budete chtít. Ideální je chodit do sauny pravidelně, protože pravidelnost má na imunitu největší vliv. Využijte možnost mít saunu doma, protože nezabere moc místa a můžete si ji užívat klidně každý den pár minut. Nezapomeňte si přikoupit i vonné esence do páry.