Dům a byt 

Malý dům vs. byt

Každý projektant či architekt alespoň jednou za svou kariéru řešil bydlení, které bylo minimální. Mohlo se jednat o koleje, byt nebo cokoliv jiného. Vždy je kromě rozlohy a ceny kladen důraz také na cenu. Najít to správné řešení dispozice, která nebude na člověka působit stísněně, není vůbec jednoduché.

domek na vinici

Nikdy nesmíme zapomenout, že pro stavbu je nejdůležitější soukromí, přímý kontakt se zahradou a v neposlední řadě také klid.

Každý, kdo bydlí v bytě, určitě zná ranní probuzení za zvuku vrtačky od souseda nebo část noci, která byla probdělá, díky tomu, že vedle v bytě probíhala velká oslava.
holiday home

Takový ideální malý dům má obvykle pouze jedno patro. Nenajdete zde žádné podkroví ani jakékoliv šikminy. Tím pádem zde nenajdete ani schody, které mnohdy zabírají spoustu metrů čtverečních.

Mezi nejdůležitější místnosti každého domu patří vstup, WC, koupelna, obývací pokoj s kuchyní a ložnice. Při splnění všech těchto místností si vystačíte i se 74 m^2.

Je potřeba, aby každý dům působil vzdušně a také útulně. Důležitým aspektem je také prosvětlení jednotlivých místností. Dostatek slunce má pozitivní vliv na psychiku člověka.

Navíc, interiér, který je světlý, vypadá větší. Plně prosvětlenou místností nemusí být pouze obývací pokoj. Nikdy nesmíme zapomínat ani na chodbu nebo kuchyň. V koupelně nesmí chybět okno, které bude v přímém kontaktu s vanou.
domky na molu

Výhoda domu 3+kk je v tom, že se dá velmi jednoduchým zásahem změnit na 4+kk. Dětský pokoj je totiž možné rozdělit na dva menší a tím se vytvoří soukromí. Dá se tím také vytvořit menší pracovna a prostor pro dítě.

Je výhodné, pokud je dispozice provedena tak, že jsou všechny místnosti směřovány do zahrady a ložnice s kuchyní jsou směřovány na pozemek.

V posledních letech se začaly stavět také bungalovy, které jsou hojně využívány a to zejména studenty. Není se také čemu divit, protože se jedná o ideální prostor pro jednoho až dva lidi

Podobné příspěvky