Vzduch není jen k životu

Vzduch není jen k životu


V každé dílně vám potvrdí, že někde v koutě mají schovaný kompresor. Stroj na výrobu stlačeného vzduchu, který rozhodně neslouží jen k nafukování kol.

Tlakový vzduch slouží například k hrubému čištění obráběných součástí od špon nebo před pískováním či otryskáváním. Vzduchové pistole také potřebují tlakový vzduch, což vám potvrdí malíři a natěrači. Tlakový vzduch je ale také potřeba do vzduchových čerpadel. Většina kompresorů pracuje na elektrický proud, ale co když potřebujeme tlakový vzduch někde, kde elektrický proud není k dispozici? Může nám posloužit dieselový mobilní kompresor.

Ani není potřeba vysvětlovat, co znamená mobilní. Je to kompresor, který si naložíte na přívěsný vozík a dovezete tam, kam potřebujete. Daleko větší význam má slovo dieselový, protože to znamená, ž e nebudete potřebovat elektrickou přípojku, ale kanystr s naftou. Mobilní kompresor vám pak může ušetřit spoustu těžké práce, protože stlačený vzduch, to je silák.

kompresor

Kompresory najdete u každé benzínové pumpy, kde si můžete dofoukat kola od automobilu, či vyfoukat spadané listí z pod kapoty. Je to jen vzduch, který má zvýšenou rychlost a tím pádem dostává úplně jiný rozměr a využití. Pomáhá nám při mnoha činnostech a není divu, že občas potřebujeme stlačený vzduch i tam, kde není elektrická přípojka. Na stlačený vzduch funguje i řada čerpadel, které potřebujeme zapojit mimo elektrické přípojky a tam přijde na řadu mobilní dieselový kompresor, který není na elektřině závislý. Nalejete naftu a můžete foukat vzduch na všechny strany.

kompresor

A že nevíte, kde si takový kompresor pořídit? Můžete kouknout na webové stránky firmy Pískovačky, kde najdete kompresor dle vašich požadavků a představ. Kompresory se liší svým výkonem a vy si jistě vybere tu, která bude přesně pro vaši práci ideální.

Myslíte si, že elektrická energie už je všude k dispozici? Ale kdeže!