3 tipy, jak naučit dítě plavat

3 tipy, jak naučit dítě plavat

Komu by se taky v bazénu nelíbilo, že ano? Problém ale přichází ve chvíli, kdy si uvědomíte, že vaše malá ratolest by se sice šla koupat ráda, avšak na brouzdaliště už to úplně vzhledem k věku nevypadá a v hluboké vodě plastového bazénu Bazenygluc.cz se bez plavacího kola nad hladinou rozhodně neudrží. A až zjistí, jak je ta voda vlastně hluboká, bude se bazénu vyhýbat co to jen půjde. Přitom je plavání opravdu zdravým sportem, díky kterému si děti mohou nejen zlepšit fyzickou kondici, ale také se vyhnout mnoha zdravotním obtížím. A za to přece stojí děti tomuto sportu naučit. Jenže jak na to, když vaše dítě sice má vybudovaný vztah k vodě a v brouzdališti prožilo spoustu krásných chvil, jenže do větší hloubky za vámi rozhodně jít odmítá?

Modrá voda bazénu

Dejte mu čas

Pokud víte, že dítě se nebojí vody, máte za sebou jeden z nejdůležitějších kroků celého procesu a můžete se hned posunout dále na cestě svým cílem. Ani se samotným plaváním to ale nebude tak jednoduché. Na cestě totiž musíte překonat hned několik bodů, které vás sice posunou kupředu, ale bude potřeba vynaložit k jejich splnění určité úsilí, a to i z vaší strany. Pokud tedy již nyní víte, že čas strávený ve vodě dvakrát nemusíte, zkuste své snahy přenechat jiné osobě nebo rovnou profesionálním lektorům. Naopak v případě, že jste dokonalým plavcem se vyhněte přehnaným výtkám a spíše dítě chvalte…a to i za téměř neviditelný pokrok.

Potopit a splývat!

Potopit hlavu pod vodu nebude jednoduché pro většinu dětí. Nesnažte se však udělat to násilím, protože to rozhodně není správná cesta. Naopak jim svět pod vodou přibližte spíše formou hry – můžete například do bazénu vhodit vodní hračku a jejich úkolem bude vylovit ji nad hladinu. Splývání s vodou trénujte postupně a buďte dítěti zpočátku velkou oporou. Neděste se, když vám to nepůjde hned. Je to sice delší proces, ale stojí za to – od správného plavání jste pak už jen kousek!

Moderní zahradní bazén

Jdeme plavat

S plaváním začněte u břehu a nejprve zapojte jen nohy. Ruce přidejte až ve chvíli, kdy bude dítě dobře ovládat pohyb dolních končetin. V celém procesu můžete samozřejmě využívat spoustu pomůcek (třeba pěnovou desku). A i když to možná bude běh na dlouhou trať a tohle je jen velmi zkrácený souhrn toho všeho, co vás bude čekat, třeba se vaše dítě stane při návštěvách bazénu vaším nadšeným společníkem.