Chránit vodu, ve které se koupeme, je základ

Chránit vodu, ve které se koupeme, je základ

Kdo má zájem shodit nějaké to kilo a zároveň by chtěl posílit kosterní svalstvo, měl by uvažovat o pravidelném plavání. Plavání patří mezi fyzické aktivity, kde není možné udělat příliš mnoho chyb. Při běhání či dokonce i jízdy na kole je snadné chybovat, což se nakonec může projevit na správném fungování svalů, a tím v konečném důsledku také držení těla. Od těchto špatných pohybových stereotypů nás ale během plavání chrání voda, která člověka nadnáší a zároveň mu poskytuje adekvátní podporu. Chodit však plavat někam na plovárnu nebo na rybníky není příliš efektivní. Daleko lepší je si pořídit na zahradu bazén.

Rodina

Samozřejmě se nesmí jednat o žádný malý krcálek, který slouží pouze ke zchlazení, ale o pořádnou vodní plochu. Ta sice může vyjít na pěkné peníze, nicméně každá vynaložená koruna se zde rozhodně vyplatí. Krom do samotného bazénu je navíc nezbytné dávat peníze i do ochrany bazénové vody. Ta by měla být stoprocentně čistá.

K tomuto účelu se už řadu desetiletí používají rozličné chemické přípravky typu chlór. Ten je populární hlavně v našich zeměpisných šířkách, jelikož je docela levný, a zároveň prokazatelně velmi dobře funguje. Jeho kritici mu však vyčítají příliš štiplavý zápach. Chlór navíc dokáže dráždit pokožku. Z toho důvodu část majitelů bazénů dává raději přednost neagresivním, i když dražším produktům, například kyslíkovým přípravkům. Ty nemají žádný zápach ani nepůsobí dráždivě. Velmi dobře se osvědčuje i mořská sůl, ovšem pouze v kombinaci se solonizační jednotkou.

Venkovní bazén

Vše bychom neměli nechat pouze na chemii. Proto se doporučuje používat i solární plachty. Ty dokáží pochytat veškeré napadané smetí, a tím adekvátně chránit vodu. Tu však dokáží i ohřát, a sice pomocí slunečních paprsků. Tato energie, jak je všeobecně známo, nic nestojí, a proto se solární plachty používají stále více.