Co udělá podlahové topení s vaším tělem

Co udělá podlahové topení s vaším tělem


Jestliže se zaměříte na výhody podlahového topení, jedna z prvních informací, co vám zřejmě neunikne, je úsporný systém, kdy se teplo do obytného prostoru rozšiřuje velice rovnoměrně. Docílíte toho, že bude místnost vyhřátá na optimální teplotu v celé její šíři, a nestane se, že zatímco u stropu bude přes pětadvacet stupňů Celsia, dole u podlahy sotva dvacet. U podlahového vytápění bývá bytový komfort mnohem vyšší, ve srovnání s radiátory, ovšem do hry promlouvá ještě něco – vaše chodidla.

vyhozený radiátor

Rádi bychom se tu zmínili o jedné „drobnosti“, která může být zdánlivě malicherná a nepodstatná, ovšem ve skutečnosti má velký význam pro naše zdraví,

Reflexologie – každý z vás zřejmě bude vědět, co je to reflexní terapie neboli masáž chodidel. Provádí se zcela záměrně právě zde, protože chodidla jsou doslova branou do těla. Jsou na nich citlivé receptory, jimiž se podporuje práce vnitřních orgánů, a zatlačíme-li na některý z nich, výsledek tlaku se ihned projeví v posílení ledvin, žaludku, mozku, jater, srdce, plic atd. Reflexologie je jednou z nejúčinnějších forem prevence proti civilizačním chorobám včetně stresu a depresí.

vytápění objektu

Topení v podlaze umožňuje lépe rozproudit energii v těle působením tepla na reflexní plošky chodidel a je to svým způsobem obdoba masáží, jestliže po podlaze chodíte naboso. Někteří lidé si dokonce doma v pokoji vybudují miniaturní bosonohý chodník a spolu s působením tepla se jeho účinky ještě zesilují.

Využijte tedy i této vlastnosti podlahového topení v Plzni sunus.cz, které nejen, že vás bude v obytném prostoru příjemně hřát, ale zároveň může celé vaší rodině přispět k ozdravnému procesu, a v zimním období tím pádem i k posílení imunitního systému. Může se vám pak stát, že se vám vyhne i chřipka, nachlazení, záněty průdušek či zápaly plic. (Samozřejmě nesmíte zapomínat na správně poskládaný jídelníček).