Jak na organizaci šatníku rychle a jednoduše

Jak na organizaci šatníku rychle a jednoduše

Taky znáte ten pocit, kdy ráno spěcháte do práce a dali byste všechno, jen aby vám to oblékání netrvalo tak dlouho, protože opět nemůžete najít vybraný kousek outfitu, který k jeho dokonalosti ale nutně potřebujete? A nezamysleli jste se někdy nad tím, že celá nepřehlednost vaší skříně může spočívat v její špatné organizaci? Zorganizovat šatní skříně na míru , tak aby jejich systém seděl přímo vám, není vůbec jednoduché a pro kvalitní naplnění tohoto úkolu se od vás bude vyžadovat zejména čas a úsilí, které jste schopni do něj vložit. Pak už stačí jen postupovat podle našich tipů a uvidíte, jaký bude ve skříni najednou pořádek a systém.

Různé druhy košil

Základem správné organizace je vše ze skříně na počátku celého procesu jejího úklidu vyndat a nepotřebné kousky oblečení, které už nenosíte, nejsou moderní nebo vám nesedí, nekompromisně vyhodit. Celou skříň poté vyčistěte a vytřete v ní prach, aby čisté a vyprané oblečení nebylo hned špinavé. Jakmile máte toto hotovo, uvidíte, kolik místa se ve skříni po vytřídění nachází a můžete s ním začít nakládat. Nejprve jednotlivé části skříně rozdělte podle kousků oblečení, které zde plánujete umístit a poté už můžete začít s jejich ukládáním. Někdy ale může být složité vše správně roztřídit a mít o věcech přehled.

Šatní skříň

Nejsou totiž kalhoty jako kalhoty a tričko s krátkým rukávem není to samé co rolák. Proto se nebojte před úklidem zakoupit domů různé organizéry a další vychytávky, které vám s organizací skříně budou skutečně nápomocny. Nezapomínejte ale ani na dostatek ramínek a věšáků, protože bez nich se určité kousky oblečení jednoduše neobejdou. Takové plesové šaty dlouhé až na zem totiž nejspíš skládat úplně nechcete. No a jakmile veškeré oblečení je umístěno správně ve skříni, můžete se radovat nad tím, jak se vám podařilo v ní skvěle uklidit.