Kočárky pro dvojčata ve třech variantách

Očekáváte narození dvojčat? Pak vám samozřejmě gratulujeme, a zároveň vám rádi připomínáme, že máte možnost vašim potomkům pořídit speciální kočárek pro dvojčata. Výrobci s touto variantou počítají poměrně běžně, protože se ve světě stále rodí dvojčat poměrně hodně, a miminka potřebují naprosto shodnou péči, aby se některé z nich necítilo odstrčené. Co se týče dětských kočárků, máte naštěstí situaci poměrně snadnou, poněvadž tyto výrobky splňují veškerá přísná pravidla pro bezpečí vašich dětí, a také jejich patřičný komfort. Co však musíte rozhodnout vy sami, je verze kočárku. Vyrábí se totiž ve třech základních variantách:

malá dvojčátka

Dvojčata vedle sebe – toto řešení je výhodné zejména v tom, že máte obě děti v přímém očním kontaktu, a můžete se jim plně věnovat, aniž byste některé z nich zanedbávali. Nevýhodou těchto kočárků je ovšem to, že jsou širší, a že se nemusí všude vejít. Můžete mít potíže například při vjezdu do bytu či bytového domu, při uskladnění kočárku v obytných prostorách, na chodbách, halách a předsíních.

odrostlá dvojčata

Dvojčata za sebou – tento kočárek tak trochu připomíná sedačky v autobusu, kde jsou děti již umístěné v sedu za sebou. Jedná se o sportovní verze pro odrostlejší batolata. Konstrukce kočárku je řešena tak, aby byly děti v různých výškách – to vpředu je níže a vzadu výše, aby měla maminka obě děti v přímém očním kontaktu. Kočárek je sice o něco delší, ale není široký, takže s ním projedete bez problémů všude, kam byste se dostali s klasickým sportovním kočárkem pro jedno dítě.

Dvě hluboké korby nad sebou – výrobci kočárků zhotovují i speciální řešení, kde jsou umístěné dvě korby nad sebou. Slouží jak pro miminka v ležící poloze, tak i jako sportovní verze pro sedící děti. Skelet kočárku je konstruovaný tak, aby bylo snadné děti do korby umístit, a zároveň aby se nepřevážil dopředu ani vzad.