Povzbuzující látky

Je velmi zajímavé, že je to právě marihuana, kterou někdo nechal zapsat na nějakou černou listinu i přesto, že její léčivé účinky jsou nesporně prokázány. Vím, o čem píši, mám vlastní zkušenost. Měl jsem potíže s loktem a už se to mělo něčím napichovat, když se ke mně dostala mastička z konopí. Zkusil jsem loket mazat, a během týdne bolest polevila. Po dalších dvou zmizela úplně. Dodnes mám klid. A díky rostlince zvané konopí.

Zajímavé je, že nikdo nedal na tutéž listinu třeba cigarety, nebo alkohol. Kouří každý druhý a chlastá se všude kolem první liga. Kolik rozvrácených rodin a jiných neštěstí alkohol způsobil je snad zbytečné psát.

konopí

Ale dosti o tom všeobecně, podíváme, co je to CBD. Je to látka, která se nachází právě v marihuaně. Její název je canabidiol a v jedné rostlině je ho vícero druhý. Kuřáci, kteří si kouřením sušených květů navozují mírnou euforii jdou nejvíce po THC, což je v podstatě psychogenní látka. Takže pokud se chcete na několik chvil povznést, musíte riskovat střet se zákonem. Nemusíte nutně skončit přímo v lochu, pokud u sebe máte jednoho jointa, ale hrozí vám vysoká pokuta, a ještě může následovat přestupkové řízení. Najdou-li u vás dva, je vězení možným koncem. Takže je lepší zkoušet něco, co zákon povoluje.

květ rostlinky

Řekne-li se CBD květy, tak si každý právě představí konopí. Jenže nejen ono má zajímavé vlastnosti. Existuje i rostlinka, která se jmenuje kanna a roste jen v jižní Africe. Tato rostlinka je dosti vzácná a na rozdíl od konopí, jinde než tam ji pěstovat nelze. I zde se rostlinky trhají a suší se. A mají obdobný účinek, jako má THC v marihuaně. K těmto sušeným květům nebo rostlinkám se dostanete normálně, tedy legální cestou i přes internet. Pokud máte zájem, tak vám stačí když kliknete na odkaz nahoře a můžete si kanny objednat dle chuti. A bez hrozby postihu.